Sehnat v dnešní době schopného řemeslníka, který vás nesedře z kůže a který bude mít čas dříve než za rok, je snad nemožné. I to je důvod, proč mnoho lidí začalo řešit potřebu řemeslníka svépomocí. Sehnat kohokoliv kdo nemá obě ruce levé je opravdu těžké a někdy je to běh na dlouhou trať. Jestli i vy zrovna hledáte někoho kdo vám udělá novou koupelnu, musíte hledat už o několik měsíců dříve než budete chtít mít hotovo. Hledat se musí na internetu, kde se lidé dělí o svoje zkušenosti s jednotlivými živnostníky i stavebními firmami.
Vzdali jste to?
Pokud vám zdraví dovolí a máte dost kuráže na to abyste zkusili stavební práce sami, můžete si nejprve načíst postupy, které je potřeba dodržet. Než položíte dlažbu a nalepíte obklady, musíte si udělat nové odpady, elektřinu i vodu. Jakmile máte tento základ včetně omítek a podlahy hotový, můžete se pustit do další práce. Nezapomeňte ani na topení, koupelna bez topení není zrovna příjemné místo. Spousta lidí bere koupelnu v dnešní době jako domácí wellness a tráví v ní poměrně hodně času, takže mrznout byste v ní určitě nechtěli. Do koupelny si většina lidí dává podlahové topení, protože je velice příjemné když jde teplo od nohou.
Po instalaci topných těles do podlahy můžete začít vybírat obklady a dlažbu. Do koupelny byste neměli vybírat nic lesklého, pokud nechcete klouzat po zemi. Vyhnete se tak úrazům. Na barvě v podstatě nezáleží, ale pokud nemáte v koupelně okno, volte raději světlejší tóny.
Chcete snadnou údržbu? Vyhněte se plastickým obkladům a širokým spárám světlé barvy.
Pokud máte vybráno a chcete se pustit do práce, nezapomeňte si pořídit terče na dlažbu, které vám pomohou jednotlivé kusy dlažby udržet v rovině. Díky terčům budete mít dlažbu i obklady rovně, a na výsledky své práce budete moct být právem pyšní. Jestli si ale nevěříte, přece jen nechte raději obklady i dlažbu na obkladači.