Koberce se těší velké oblibě již mnoho desítek let a svým způsobem bychom mohli tuto dobu prodloužit o další staletí, kdy byly koberce šité pouze ručně, a šlo spíše o majetek bohatých vrstev společnosti včetně šlechty. Kdo měl tehdy, ve středověku či ve starověku koberec, zřejmě si jej považoval a uvědomoval si i jeho přednosti, zejména měkkost a hebkost.
Pro měkký došlap na koberci si tuto krytinu volíme v řadě případů za svou nejoblíbenější i dnes. Neexistuje dosud žádný jiný způsob, jak lépe změkčit přímý došlap na podlahovou krytinu, než právě koberec, a ať už dáte přednost vlněnému, polyesterovému nebo ručně tkanému perskému, každý z nich pravděpodobně splní v tomto ohledu vaše očekávání.
Koberec si mnozí lidé upravují i jako pracovní plochu. Vlastně jej ani příliš upravovat nemusí, postačí, aby byl dostatečně čistý a suchý, aby se na něm nepovalovaly žádné předměty, a aby byla plocha dostatečně velká pro pokládání notebooku, různých lejster či papírových map, a také podnosu s občerstvením.
Skloňte se k podlaze a zhluboka se nadýchněte
Sklonit se k podlaze a zhluboka se nadýchnout ještě předtím, než začnete na koberec rozkládat své pracovní záležitosti není forma tělesného cvičení či obdoba jógy (i když samozřejmě může být), ale je to preventivní opatření, které zabrání různým nepříjemnostem. Nádech je nutný proto, abyste ověřili, zda koberec nezapáchá, a zda se tedy na něj můžete posadit vy, anebo vaše návštěva, která k vám má přijít za pár dnů, a s níž si tu na zemi budete třeba skládat puzzle nebo hrát karty a s dětmi číst pohádky.
Pokud je koberec cítit typickou „vůní nemytých bosých chodidel“, což bývá poměrně často, pokud po něm chodíte naboso či v ponožkách, je čas povolat ještě před vaší návštěvou jinou návštěvu, a sice čisticí stroj Rotovac na čištění koberců Wismont čištění, aby se zápachem patřičně zatočil.